Natáčíme dál

Natáčíme dál

posted in: Nezařazené | 1

Ukazuje se, že film je skvělé médium pro objevování skrytých sociálních problémů. Dokument Děti úplňku ukázal čtyři rodiny, v České republice ale žijí stovky těch, které se potýkají s podobným nedostatkem podpory. A zdaleka nejde jen o rodiny lidí s poruchou autistického spektra.

Chceme v dokumentaci jejich života pokračovat seriálem krátkých videí. Domluvili jsme spolupráci s týdeníkem Respekt, který bude nové díly vždy premiérově vysílat na svém webu.

Tady je první z nich – vznikl při naší cestě do Holandska a ukazuje systém péče, jaký se nám líbí.

 

 

Follow detiuplnku:

Latest posts from

One Response

 1. Blanka Müllerová

  Dobrý večer paní a pane Třešňákovi,
  jen jsem se chtěla zeptat, jak se daří a zda se neotevírá možnost otevření zařízení, které by odlehčovací službu nebo týdenní stacionář poskytovalo.
  Máme za sebou za minulých 6 let navštívených 27 zařízení a v cca 12 máme přihlášku a stále nic. Řeším to již na našem krajském úřadě, tj. Magistrátu s paní Mrňkovou, Prokopovou a panem Schindlerem od února.
  Nabídli nám Tloskov (ti hned dopisem umístění odmítli) a pak DOZP Sulická (ti odmítli přijetí po telefonu, nejsou na autisty zařízeni).
  Jinak o Markétce (Rybaříková, 18 let) byl již cca 20 min dokument natočen panem režisérem Mírou Jankem před rokem, ale nebyl nikdy odvysílán neboť film Děti úplňku byl důležitější a tak paní produkční Alena Müllerová ten o Marky odložila – mohl by se využít, pokud by bylo třeba.
  Zdraví a hezký večer přeje,
  Blanka Müllerová, máma Marky

Leave a Reply